ՀՀ նախագահի ՀՀԿ թեկնածուն Հայաստան կվերադառնա շաբաթվա վերջին
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության կողմից որպես ՀՀ Նախագահի թեկնածու առաջարկված՝ Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը մեկնել է Լոնդոն, որտեղ նա ունի նախօրոք պլանավորված հանդիպումներ, «Արմենպրես»-ին հայտնել են Արմեն Սարգսյանի գրասենյակից՝ հավելելով, որ դեսպան Սարգսյանը Հայաստան կվերադառնա շաբաթվա վերջին:
Հիշեցնենք, որ նախորդ շաբաթվա վերջին ՀՀԿ-ն ՀՀ Նախագահի պաշտոնում առաջարկել է Մեծ Բրիտանիայում և Իռլանդիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանի թեկնածությունը:
Արմեն Սարգսյանը հանդիպում էր ունեցել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ, որի ընթացքում առաջարկն ընդունելու համար ժամանակ էր խնդրել և պատրաստակամություն հայտնել որոշում ընդունելուց առաջ հանդիպել քաղաքական տարբեր ուժերի և հանրության լայն շրջանակները ներկայացնող գործիչների հետ:

Кандидат в президенты Армении от РПА вернется в Армению в конце недели
Кандидат в президенты Армении от Республиканской партией Армении, Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Великобритании Армен Саркисян отбыл в Лондон, где у него были намечены плановые встречи, сообщили «Арменпресс» в пресс-службе Армена Саргсяна, отметив, что он вернется в Армению в конце недели.
Напомним, в конце прошлой недели кандидатом на пост четвертого президента Армении от РПА был назван бывший премьер-министр Армении, посол Армении в Соединенном Королевстве Армен Саркисян.
Президент Армении Серж Саргсян 19 января встретился Арменом Саркисяном и официально предложил ему согласиться быть выдвинутым в качестве кандидата в президенты от РПА. Со своей стороны Армен Саркисян заявил, что будет встречаться с парламентскими и внепарламентскими политическими силами, представителями научных кругов, интеллигенцией, представителями гражданского общества и предпринимателями, руководством Республики Арцах, организациями диаспоры, и после этого примет решение.