Մեքսիկացի ոստիկանները մոտ 2 հազար նռնակ են հայտնաբերել փոստային ծանրոցում
Մեքսիկայի Ֆեդերալ ոստիկանության հետախուզության վարչության աշխատակիցները հայտնաբերել են փոստային ծանրոց՝ 1,96 հազար բեկորային նռնակներով, որը Տամաուլիպասի նահանգից ուղարկվել էր երկրի մայրաքաղաք, հայտնել է El Universal թերթը, փոխանցում է ТАСС-ը:
40 ստվարաթղթե տուփերում կշռածրարված զինամթերքը հաջողվել է հայտնաբերել Մեխիկոյի ծանրոցների տեսակավորման կենտրոնում կինոլոգիական ստորաբաժանման շների միջոցով: Իշխանությունները ենթադրում են, որ մահաբեր բեռը նախատեսված էր մայրաքաղաքում և արվարձաններում գործող հանցավոր խմբավորումների համար, իսկ այն ուղարկել կարող էին «Գոլֆո» թմրակարտելի անդամները:

Почти 2 тыс. гранат обнаружили мексиканские полицейские в почтовой посылке
Сотрудники управления разведки Федеральной полиции Мексики перехватили посылку с 1,96 тыс. осколочных гранат, отправленную из штата Тамаулипас в столицу страны, сообщила в воскресенье газета El Universal, передает ТАСС.
Боеприпасы, расфасованные в 40 картонных коробок, удалось обнаружить при помощи собак из кинологического подразделения в центре сортировки посылок в Мехико. Власти предполагают, что смертоносный груз предназначался преступным группировкам, орудующим в столице и пригородах, а отправить его могли члены наркокартеля «Гольфо».