Օբամային խնդրել են շտապ մորուք պահել
ԱՄՆ-ի նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի՝ ֆոտոշոփ արված մորուքով լուսանկարը հիացրել է համացանցի  օգտատերերին, և նրանք խնդրել են քաղաքական գործչին շտապ մորուք պահել, հայտնում է Lenta.ru-ն հղում անելոց Metro-ին:
The shade room–ը մի քանի լուսանկար է հրապարակել, որտեղ հայտնի անձանց մորուք է ավելացրել: Նրանց էվում են ռեփեր Jay Z-ն և մոդել Ջերեմի Միկսը:
Սակայն ամենաշատը սոցցանցերի օգտատերերին դուր է եկել հենց Օբամայի մորուքը:
Թվիթերյան օգտատերերը իրենց հիացմունքը արտահայտում են #ObamaBeard հայտնի հեշթեգով։ @Uroosa-ն նշում է, որ այս նկարի համար արժեր Պուլիտցերյան մրցանակ տալ, իսկ @ralfmentality-ն խոստովանել է, որ նախկին նախագահը շատ գրավիչ տեսք ունի։

Обаму попросили срочно отрастить бороду
Отфотошопленное изображение бывшего президента США Барака Обамы с бородой восхитило пользователей сети, и они попросили политика срочно ее отрастить. Об этом пишет Metro.
Ресурс The Shade Room поделился несколькими снимками, на которых снабдил бородой несколько знаменитостей, включая рэпера Jay Z и модель Джереми Микса. Однако именно растительность на лице Обамы больше всего понравилась соцсетям.
Пользователи Twitter делятся своими восторгами под популярным хэштегом #ObamaBeard. @Uroosa отметила, что за эту картинку стоило бы дать Пулитцеровскую премию, а @ralfmentality признал, что бывший «президент выглядит привлекательно».