«Երկիր Ծիրանի»-ի ակցիայից և ծեծկռտուքից հետո «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում սկսել են վերանորոգել կոյուղագծերը
Մեկնարկել են Նուբարաշենի ՔԿՀ-ի կոյուղագժերի վերակառուցման աշխատանքները, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց ՔԿՀ վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը:
««Վեոլիա Ջուր» ընկերության հետ մենք վաղուց ունեցել ենք պայմանավորվածություն այս հարցի շուրջ, իսկ հիմա արդեն ձեռք են բերվել համապատասխան սարքավորումներ», - նշեց Ղլեչյանը՝ հավելելով, որ աշխատանքները կսկսվեն և ստեղծված իրավիճակը կկարգավորվի:
Գ.Ղլեչյանի խոսքով՝ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների թաղապետարանները ևս կներգրավվեն կոյուղագծերի վերակառուցման աշխատանքներում:
Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ փետրվարի 13-ին Երևանի ավագանու նիստում «Երկիրր Ծիրանի» խմբակցության անդամները տարաներով կոյուղաջրեր էին բերել՝ հայտարարելով, թե Նուբարաշենի բնակիչներն ամեն օր այդ գարշահոտն են շնչում։ Դա առաջացրեց Հանրապետական խմբակցության անդամների դժգոհությունը: Նրանք փորձեցին թույլ չտալ, որպեսզի կոյուղաջրով լի տարաները մոտեցնեն նիստը վարող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին։
Հիշեցնենք, որ արդարադատության նախարարության ղեկավարությունը հայտարարել էր, թե «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի կոյուղագծերի վերանորոգումը թանկ հաճույք է, և ավելի հեշտ է նոր շենք կառուցել, քան կոյուղին վերանորոգել:

После акции «Еркир Цирани» и потасовки в мэрии в УИУ «Нубарашен» начали ремонт канализационной сети
Работы по реконструкции канализационных линий УИУ «Нубарашен» уже начались, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник пресс-службы Управления уголовно-исполнительных учреждений министерства юстиции Армении Гор Глечян.
«У нас давно была договоренность с компанией «Веолиа Джур» по этому вопросу, а сейчас уже приобретено соответствующее оборудование», - отметил Гор Глечян, добавив, что работы начнутся и создавшаяся ситуация будет урегулирована.
По его словам, к участию в работах по реконструкции канализационных линий будут привлечены также руководители административных районов Эребуни и Нубарашен.
Ранее Aysor.am сообщал, что 13-го февраля члены фракции «Еркир Цирани» принесли с собой на заседание Совета старейшин Еревана стеклянные баночки с мутной канализационной водой, заявив, что жители административного района Нубарашен каждый день вынуждены жить в этом зловонии. Это вызвало недовольство членов фракции Республиканской партии, которые пытались не допустить, чтобы женщины «Еркир Цирани» передали банки с канализационной водой мэру Тарону Маргаряну, председательствующему на заседании.
Напомним, что руководство министерства юстиции заявило, что реконструкция канализационной сети УИУ «Нубарашен» – дорогое удовольствие и легче построить новое здание, чем отремонтировать канализационную сеть.