Հանրապետական կուսակցությունը հայտ է ներկայացրել անդամակցելու Միջազգային Քրիստոնեա֊դեմոկրատական միությանը
15/02/2018 20:44
Բուդապեշտում մեկնարկել է Միջազգային Քրիստոնեա֊դեմոկրատական միության (IDC-CDI) հավաքը, որին ներկա է նաև ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը հայտ է ներկայացրել անդամակցելու այս համաշխարհային խոշորագույն քաղաքական ընտանիքին և, որպես նաև ՀՀԿ փոխնախագահ, այն վաղը կներկայացնեմ մեր միջազգային գործընկերներին», - Facebook-ի իր էջում գրել է Ա.Աշոտյանը։

Республиканская партия Армении представит заявку о присоединении к Международному христианско-демократическому союзу.
15/02/2018 20:47
Как сообщил заместитель председателя РПА, руководитель парламентской комиссии по внешним отношениям Армен Ашотян, в Будапеште проходит съезд Международного христианско-демократического союза (IDC-CDI).
"Республиканская партия Армении подала заявку на вступление в крупнейшую политическую семью мира и в качестве вице-председателя Республиканской партии, завтра я представлю заявку нашим международным партнерам», - написал А.Ашотян на своей странице в Facebook.