«Ժամանակ». Ավագանու նիստում աչքի ընկած ավագանիները թաթախված են տարբեր քրեական պատմությունների մեջ
«Ժամանակ»-ը գրում է, թե Երևանի ավագանու «Երկիր Ծիրանի» խմբակցության անդամ Մարինա Խաչատրյանին ավագանու նիստի ժամանակ տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ հարվածած, քաշքշած, հրած ավագանու ՀՀԿ-ական անդամները, յուրաքանչյուրը, պարզվում է՝ առանձին-առանձին թաթախված է տարբեր քրեական պատմությունների մեջ։
«Մեր ձեռքի տակ եղած նյութերից պարզ է դառնում, որ Մարինա Խաչատրյանին ավագանու նիստերի դահլիճից հեռացնելու «օպերացիային» մասնակցած ավագանու անդամ, Երևանի Նոր Նորքի նախկին թաղապետ Մելիք Գասպարյանի եղբայր Արտակ Գասպարյանի դեմ անցած տարի հաղորդում է ներկայացվել հատուկ քննչական ծառայություն, որով քննություն է գնում: Այդ տեղեկությունների համաձայն՝ դեռևս 2007 թվականից Արտակ Գասպարյանը թաղված է պարտքերի մեջ: Իսկ 2013 թվականի սեպտեմբեր ամսին բանկերից մեկի ղեկավարությանը տվել է 10.000 ԱՄՆ դոլար կաշառք և ստացել 135.000 ԱՄՆ դոլար վարկ: Վարկի դիմաց գրավադրել է եղբոր՝ Մելիք Գասպարյանին պատկանող տունը: Վարկը չմարելու պատճառով եղբորը պատկանող տունը դարձել է բանկի սեփականությունը», - գրում է թերթը:

«Жаманак»: Отличившиеся во время заседания Совета старейшин члены РПА замешаны в различном криминале
16/02/2018 11:48
Газета «Жаманак» пишет, что как выясняется, члены Республиканской партии Армении (РПА), толкавшие и избивавшие Марину Хачатрян во время заседания Совета старейшин Еревана, каждый по отдельности замешаны в различном криминале.
«Из имеющихся у нас материалов выясняется, что в отношении участвовавшего в «операции» по удалению Марины Хачатрян из зала заседаний члена Совета старейшин, брата бывшего руководителя административного района Нор Норк Мелика Гаспаряна – Артака Гаспаряна начато производство в Специальной следственной службе. Согласно сведениям, еще с 2007 года Артак Гаспарян весь в долгах. А в сентябре 2013 года он дал взятку руководству одного из банков в размере 10.000 долларов США и получил кредит на 135.000 долларов. В залог был оставлен дом брата Мелика Гаспаряна. Из-за непогашения кредита дом брата стал собственностью банка», - пишет газета.