Twitter-ը կշարունակի համագործակցել ԱՄՆ-ի հետ «ռուսական միջամտության» հարցի շուրջ
Twitter ընկերությունը հայտարարել է, որ կշարունակի համագործակցել հատուկ դատախազ Ռոբերտ Մյուլերի գրասենյակի և ԱՄՆ Կոնգրեսի հետ ռուսական հետաքննության հարցով՝ նախօրեին առաջադրված մեղադրանքի ֆոնին, փոխանցում է РИА Новости-ն։
«2016 թվականի Միացյալ նահանգներում ընտրությունները տապալելու ռուսական ջանքերը, այդ թվում՝ սոցիալական ցանցերի միջոցով, հակասում են այն ամենին, ինչին հավատում ենք Twitter-ում և մենք պետք է ամեն ինչ անենք, այդպիսի գործողությունները կանխելու համար», - նշել է ընկերության ներկայացուցիչը։
Մյուլերը 13 ռուսասատանցու և երեք ընկերություններ մեղադանք է առաջադրել «ԱՄՆ դեմ դավադրություն» և «մեքենայության» մեղադրանքներով:

Twitter продолжит сотрудничать с США по «российскому вмешательству»
Компания Twitter заявила, что продолжит сотрудничать с офисом спецпрокурора Роберта Мюллера и Конгрессом США по российскому расследованию на фоне выдвинутых накануне обвинений, передает РИА Новости.
«Российские усилия по подрыву выборов в США в 2016 году, в том числе путем неверного использования платформ соцсетей, идут вразрез всему тому, во что мы в Twitter верим. Любая деятельность подобного рода недопустима, и мы должны сделать все, чтобы это предотвратить», — сообщил представитель компании.
Мюллер предъявил 13 россиянам и трем компаниям из России обвинения по статье «сговор против США» и «мошенничество».