Հնարավոր է՝ այս տարի երաշտ լինի կրկին. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրում է. «Գյուղապետարանները շարունակում են գյուղացիներին զգուշացնել, որ այս տարի ևս հնարավոր է երաշտ լինի, որովհետև ջրամբարները դատարկ են, և ոռոգման ջրի խնդիր է առաջանալու: Դա ասվում է, որ գյուղացիները դաշտերը չցանեն և հետո  գյուղապետարաններից ոռոգման ջուր կամ կատարված աշխատանքների փոխհատուցում չպահանջեն:
«Միակ հարցը, որ բաց է մնում, այն է, թե այդ դեպքում ինչպես պետք է ապրեն գյուղացիները և ինչի հաշվին: Ի դեպ, կառավարությունը 2018թ. համար  կանխատեսել է գյուղատնտեսության 4-տոկոսանոց աճ, անկախ նրանից՝ երաշտ կլինի, թե ցրտահարություն», - գրում է թերթը:

«Жаманак»: Жителей сел предупреждают о возможной засухе
Газета «Жаманак» пишет, что сельские муниципалитеты продолжают предупреждать крестьян, что в этом году возможна засуха, поскольку из-за недостатка осадков водохранилища не заполняются, и может возникнуть проблема с оросительной водой.
«Это говорится, чтобы крестьяне не засеивали поля и потом не требовали у муниципалитетов оросительной воды или компенсации за выполненные работы.
Единственный вопрос, который остается открытым: как и за счет чего должны жить крестьяне в таком случае? Кстати, правительство предусмотрело в 2018 году 4 % рост в сфере сельского хозяйства, независимо от того, будут заморозки или засуха», - отмечает издание.