Արա Բաբլոյանը ցավակցել է Իրանի Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին:
«Խոր ցավով տեղեկացանք Թեհրան-Յասուջ թռիչքն իրականացնող ինքնաթիռի կործանման մասին, որը բազմաթիվ մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ, զոհվածների ընտանիքներին ու մերձավորներին, Իրանի բարեկամ ժողովրդին` մաղթելով տոկունություն ու համբերություն», -ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի ցավակցական

Ара Баблоян выразил соболезнования председателю Меджлиса Ирана
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблояна направил послание с  соболезнованиями председателю Меджлиса ИРИ Али Ардеширу Лариджани, сообщает пресс-служба парламента Армении.
«Уважаемый коллега,
с глубокой болью узнали о крушении пассажирского самолета авиарейса Тегеран – Ясудж, повлекшем гибель множества людей.
От имени НС РА и от себя лично выражаем наши глубокие соболезнования и поддержку Вам, семьям и близким погибших, дружественному народу Ирана, желая стойкости и терпения», - говорится в послании Ара Балояна.