Մեքսիկայում հիմնական կուսակցությունները վերջնականապես հաստատել են նախագահի իրենց թեկնածուներին
Մեքսիկայում հիմնական կուսակցությունները վերջնականապես հաստատել են հուլիսի 1-ին կյանալիք նախագահի ընտրություններում իրենց թեկնածուներին, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Նրանք առաջադրվում են երեք կոալիցիոն միություններից: «Ամեն ինչ Մեքսիկայի համար» կոալիցիան (իշխող Ինստիտուցիոնալ հեղափոխական կուսակցությունը (ԻՀԿ), «Նոր դաշինք» և «Կանաչ էկոլոգիական կուսակցությունը») առաջադրել է նախկին ֆինանսների նախարար Ժոզե Անտոնիո Միդային: «Միասին պատմություն կերտենք» կոալիցիայից, որը ներառում է «Մորենա», «Աշխատանքային կուսակցությունը» և «Սոցիալական հանդիպում» կուսակցությունը, ընտրություններին մասնակցում է ձախ ուժերի ներկայացուցիչ Անդրես Մանուել Լոպես Օբրադորը:
«Քաղաքացիական ճակատը հանուն Մեքսիկայի» կոալիցիայից, որը ներառում էր Ազգային գործողության կուսակցությունը, Ժողովրդավարական հեղափոխության կուսակցությունը և «Քաղաքացիական շարժում» կուսակցությունը, առաջադրվում է Ռիկարդո Անայան:
Բոլոր երեք թեկնածուները կիրակի օրը հանդիպում են անցկացրել իրենց կողմնակիցների և կուսակության անդամների հետ:

В Мексике основные партии окончательно утвердили кандидатов в президенты
Основные политические силы Мексики в воскресенье окончательно утвердили своих кандидатов в президенты на предстоящих 1 июля выборах, передает РИА Новости.
Они выдвигаются от трех коалиционных объединений. Коалиция «Все за Мексику» (правящая Институционно-революционная партия (ИРП), партия «Новый альянс» и «Зеленая экологическая партия») выдвинула бывшего министра финансов Хосе Антонио Мида. От коалиции «Вместе сделаем историю», в которую входят партия «Морена», «Партия труда» и партия «Социальная встреча», на выборы идет представитель левых сил Андрес Мануэль Лопес Обрадор.
От коалиции «Гражданский фронт за Мексику», в которую вошли Партия национального действия, Партия демократической революции и партия «Гражданское движение», — Рикардо Анайя.