Իսրայելի ոստիկանությունը կոռուպցիայի կասկածով ձերբակալել է Նեթանյահուի երկու աջակիցների
Իսրայելական ոստիկանությունն անվանել է վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի երկու աջակիցների անունները, որոնք ձերբակալվել են կոռուպցիայի կասկածով լայնամասշտաբ հետաքննության ընթացքում, հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով Associated Press-ին։
Ոստիկանությունը տվել է Կապի նախարարության նախկին գլխավոր տնօրեն Շլոմո Ֆիլբերի և Նեթանյահուի նախկին մամուլի քարտոււղար Նիրա Հեֆետցայի անունները։
Նրանք կասկածվում են կոռուպցիոն գործարքի մեջ, որի նպատակն է եղել լրատվամիջոցներում վարչապետի գործունեության դրական լուսաբանումը։
Այդ գործով Նեթանյահուի անունը դեռ չի նշվել, սակայն սպասվում է, որ վարչապետը ևս կհարցաքննվի։
Ավելի վաղ Իսրայելի իրավապահ մարմինները խորհուրդ են տվել կոռուպցիայի հարցով մեղադրանք առաջադրել Նեթանյահուին։

Полиция Израиля арестовала двух соратников Нетаньяху по подозрению в коррупции
Израильская полиция назвала имена двух близких соратников премьер-министра Биньямина Нетаньяху, арестованных в рамках широкомасштабного расследования по подозрению в коррупции, сообщает  «Интерфакс»   со ссылкой на Associated Press.
Полиция назвала имена бывшего генерального директора министерства связи Израиля Шломо Филбера и бывшего пресс-секретаря Нетаньяху Нира Хефетца.
Они подозреваются в участии коррупционной схеме, целью которой было положительное освещение в СМИ деятельности израильского премьера.
По данным AP, конкретно по этому делу полиция еще не называла имени самого Нетаньяху, но ожидается, что премьер-министр будет допрошен.
Ранее правоохранительные органы Израиля рекомендовали выдвинуть обвинения в коррупции против Нетаньяху.