Գեներալ-մայոր Տիրան Խաչատրյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Մոսկվա
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ վարչության պետ - ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Տիրան Խաչատրյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Մոսկվա:
Հայկական պատվիրակությունը մասնակցում է փետրվարի 19-ից 22-ը ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբում անցկացվող «Մարտական եղբայրություն-2018» համատեղ օպերատիվ ռազմավարական զորավարժության շրջանակներում կայանալիք հետախուզական ստորաբաժանումների «Որոնում», «Փոխգործակցություն» և «Անքակտելի եղբայրություն» զորավարժությունների նախապատրաստման և անցկացման առաջին շտաբային բանակցություններին:
Գեներալ-մայոր Տիրան Խաչատրյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի նաև ՀԱՊԿ-ի հավաքական անվտանգության համակարգի ղեկավարման մարմինների և կազմավորումների ուժերի ու միջոցների համատեղ պատրաստության 2019թ. պլանի, ինչպես նաև մինչև 2025թ. ընկած ժամանակահատվածում Հավաքական անվտանգության ղեկավարման մարմինների և կազմավորումների ուժերի ու միջոցների պատրաստության համատեղ միջոցառումների ցանկի նախագծերի քննարկմանը:

Делегация во главе генерал- майором Тираном Хачатряном вылетела в Москву
Делегация во главе с начальником оперативного управления Генштаба ВС Армении –  заместителем начальника ГШ ВС Армении, генерал- майором Тираном Хачатряном вылетела в Москву.
Армянская делегация примет участие 19-22-го февраля в Объединенном штабе ОДКБ первых переговорах по подготовке и проведению учений разведывательных подразделений вооруженных сил государств-членов ОДКБ «Поиск», Коллективных сил оперативного реагирования ОДКБ «Взаимодействие» и Миротворческих сил ОДКБ «Нерушимое братство-2017», предстоящих в рамках совместных учениях «Боевое братство 2018».
Кроме того, возглавляемая заместителем начальника Генштаба ВС Армении генерал-майором Тираном Хачатряном делегация примет участие в обсуждении плана мероприятий совместной  подготовки органов управления, формирований сил и средств системы коллективной безопасности планов ОДКБ на 2019 год и в период до 2025 года.