Հայաստանը ռուսական ավիաընկերություններին կտրամադրի գործունեության հինգերորդ ազատության աստիճան
Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 18-րդ նիստում անդրադարձ է կատարվել էներգետիկայի, տրանսպորտի, արդյունաբերության, ավիացիայի ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցերին:
Քննարկվել են այդ թվում՝ փոքր ավիացիայի զարգացման, ռուսական ավիաընկերություններին գործունեության հինգերորդ ազատության աստիճան տրամադրելու հարցեր, զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցությանը, հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային ֆորումի անցկացմանը վերաբերող թեմաներ:
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի շրջանակում կայացել է նաև վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և ՌԴ տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովի առանձնազրույցը:

Армения предоставит российским авиакомпаниям пятую степень свободы воздушного пространства
В ходе состоявшегося сегодня в Ереване 18-го заседания армяно-российской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству были рассмотрены вопросы расширения сотрудничества в сфере энергетики, транспорта, промышленности и авиации.
В том числе обсуждались вопросы развития малой авиации, предоставления российским авиакомпаниям пятого уровня свободы деятельности, сотрудничества в сфере туризма, вопросы, проведения межрегионального армяно-российского форума.
В рамках заседания межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Российской Федерацией состоялась также беседа премьер-министра Карена Карапетяна с министром транспорта РФ Максимом Соколовым.