Էրդողանը խոսել է Աֆրինից սիրիացի աշխարհազորայինների նահանջման մասին
Սիրիայի աշխարհազորայինները թուրքական կրակի տակ հայտնվելուց հետո նահանջել են Աֆրինից, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը:
Մոտ տասը պիկապ էր շարժվում դեպի քաղաք:
«Նախօրեին ես խոսել եմ Ռուսաստանի և Իրանի առաջնորդների հետ, այս թեմայով պայմանավորվածություն ենք ձեռք բերել: Ցավոք, որոշ ահաբեկչական խմբավորումներ, հաճախ ընդունում են սխալ որոշումներ, դա անընդունելի է, և դրա համար նրանք պատասխան կտան», - ասել է Էրդողանն Անկարայում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Ավելի վաղ, սիրիական աշխարհաորայիններին մոտ կանգնած աղբյուրը РИА Новости-ին հայտնել էր, որ աշխարհազորայինները մտել են Աֆրին և պատրաստ են թուրքական զորքերի հետ բախման: Դամասկոսը պաշտոնապես դեռ չի արձագանքել:

Эрдоган рассказал об отступлении сирийского ополчения из Африна
Сирийские ополченцы отступили из Африна после того, как попали под огонь турецкой артиллерии, заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган.
В сторону города двигались около десяти пикапов.
«Вчера мы говорили с уважаемым (президентом России Владимиром) Путиным и уважаемым (президентом Ирана Хасаном) Роухани, у нас есть договоренности по этой теме. К сожалению, некоторые террористические группы иногда сами принимают неправильные решения, это неприемлемо, и они полностью за это ответят», — сказал Эрдоган журналистам в Анкаре.
Ранее источник в сирийском ополчении заявил РИА Новости, что ополченцы вошли в Африн и готовы к столкновению с турецкой армией. Официальной реакции Дамаска пока не последовало.