Բակո Սահակյանն Արցախի ոստիկանության աշխատանքը գնահատել է բավարար
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության 2017 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Նախագահը հաշվետու ժամանակահատվածում ոստիկանության աշխատանքը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ 2018 թվականին օպերատիվ ծառայողական գործունեություն իրականացնելու ընթացքում ոստիկանությունից ևս պահանջվելու է ամենօրյա քրտնաջան աշխատանք:
«Հանցավորության դեմ տարվող պայքարում անհրաժեշտ է հատուկ ուշադրություն դարձնել օպերատիվ հնարավորությունների ընդլայնման եւ պրոֆիլակտիկ աշխատանքների ուժեղացման վրա՝ նախնական փուլում հանցագործությունների կանխարգելման ու չեզոքացման նպատակով», - իր ելույթում ընդգծել է Արցախի Հանրապետության ղեկավարը՝ համոզմունք հայտնելով, որ ոստիկանության ղեկավարությունը եւ ողջ անձնակազմը պատրաստակամ են լուծելու իրենց առջեւ դրված խնդիրները, ինչի համար համակարգում առկա է համապատասխան ներուժ:

Президент Нагорного Карабаха удовлетворен работой полиции
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял участие в заседании коллегии полиции республики по обобщению итогов деятельности в 2017 году.
Президент дал в целом удовлетворительную оценку работе полиции за отчетный период.
Бако Саакян отметил, что и в 2018 году от полиции потребуется ежедневная кропотливая работа в процессе выполнения оперативной служебной деятельности.
«В борьбе против преступности необходимо уделять особое внимание расширению оперативных возможностей и усилению профилактической работы с целью предупреждения и нейтрализации преступлений на начальном этапе», - подчеркнул Б.Саакян.
Он выразил уверенность, что руководство и весь личный состав полиции готовы решать поставленные перед ними задачи, для чего в системе имеется соответствующий потенциал.