Չինաստանում խոստացել են խստացնել մտավոր սեփականության գողության համար պատիժը
Չինաստանի իշխանությունները կխստացնեն հեղինակային իրավունքի խախտումների համար նախատեսված պատիժը և չինական ու արտասահմանյան ընկերությունների համար պաշտպանության միատեսակ աստիճան կսահմանեն, հայտնում է Reuters-ը՝ հղում անելով Չինաստանի մտավոր սեփականության պետական գերատեսչությանը:
Գերատեսչության ներկայացուցիչը շեշտել է, որ նոր օրենքները, որոնք քննարկվել են խորհրդարանում ամենամյա հանդիպման ժամանակ, պաշտպանության միատեսակ աստիճան կապահովեն ինչպես մեծ ընկերությունների, այնպես էլ փոքր և միջին բիզնեսի համար:
Կարծիք կա, որ նոր օրենքները քննարկվում են Չինաստանում մտավոր սեփականության բազմաթիվ գողությունների հետ կապված ԱՄՆ մեղադրանքների պատճառով:

В Китае пообещали ужесточить наказание за интеллектуальное пиратство
Власти Китая ужесточат наказание за нарушения авторского права и введут одинаковую степень защиты для прав китайских и зарубежных компаний, передает Reuters со ссылкой на государственное ведомство интеллектуальной собственности КНР.
Представитель ведомства подчеркнул, что новые законы, которые обсуждались на ежегодной встрече в парламенте, обеспечат одинаковую степень защиты как большим компаниям, так и мелкому и среднему бизнесу.
Считается, что новые законы обсуждаются из-за обвинений со стороны США в многочисленных кражах интеллектуальной собственности в Китае.