Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նորին Սրբություն Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Նորին Սրբություն Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսին Հռոմի Սրբազան Քահանայապետ ընտրվելու 5-րդ տարեդարձի կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան առողջություն և հաջողություններ բոլոր աստվածահաճո նախաձեռնություններում, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Սրբազան Քահանայապետի Ձեր առաքելությունը առաջին իսկ օրվանից միտված է եղել աշխարհում արդարության և հակամարտ կողմերի միջև երկխոսության հաստատմանը։ Մեծագույն հաճույքով եմ արձանագրում, որ այն առանձնացել է նաև հայ ժողովրդի նկատմամբ մեծ ուշադրությամբ»,- ասված է Հանրապետության նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Սարգսյանը նաև ջերմությամբ է հիշել Ֆրանցիսկոս Պապի հետ Սուրբ Աթոռում և Հայաստանում իր հանդիպումները:

Президент Армении поздравил Папу Франциска в связи с 5-ой годовщиной избрания
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание Его Святейшеству Папе Римскому Франциску в связи с 5-ой годовщиной избрания, пожелав ему доброго здоровья и успехов во всех богоугодных начинаниях.
«Ваша миссия Святейшего Предстоятеля с первого же дня была нацелена на утверждение справедливости в мире и налаживание диалога между противоборствующими сторонами. С величайшим удовольствием констатирую, что это проявилось также в большом внимании к армянскому народу», - сказано в поздравительном послании президента.
Президент Саргсян также с теплотой упомянул о своих встречах с Папой Франциском в Святом Престоле и в Армении.