Բերեզովսկու նախկին փեսան հերքել է իր թունավորման մասին տեղեկությունները
Հանգուցյալ ռուս օլիգարխ Բորիս Բերեզովսկու նախկին փեսան՝ Գեորգի Շուպեն, հերքել է տեղեկություններն այն մասին, որ նրա նկատմամբ մի քանի ամիս առաջ թունավորման փորձ է արվել, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Ոստիկանության տվյալով՝ այն բանից հետո, երբ Շուպեն տեղափոխվել է հիվանդանոց, իրավապահները մանրամասն հետաքննություն են անցկացրել, սակայն որևէ կասկածելի բան չեն հայտնաբերել:
«Այն, ինչ տեղի է ունենում այստեղ, սովորական մարդկանց մոտ խուճապ է առաջացնում: Ուստի յուրաքանչյուր առիթով, երբ հիվանդանում են մարդիկ, որոնք որևէ կերպ հայտնի են ռուսական շրջանակներում, մանրազնին ստուգվում են: Եվ եթե մարդը պատահաբար լուրջ հիվանդացել է և չի կարող բացատրել, անգիտակից վիճակում է գտնվում, մեծ թվով ոստիկաններ են գալիս: Ամեն ինչ ստուգել են, ինձ մոտ ամեն ինչ հիանալի է», - ասաց Շուպեն:

Экс-зять Березовского опроверг информацию о собственном отравлении
Георгий Шуппе, бывший зять покойного российского олигарха Бориса Березовского, опроверг информацию о том, что несколько месяцев назад была предпринята попытка его отравления,  сообщает РИА Новости.
По данным полиции, после того как Шуппе был доставлен в больницу, сотрудники правоохранительных органов провели тщательное расследование, но не обнаружили ничего подозрительного.
«То, что здесь сейчас происходит, у обычных людей вызывает панику. Поэтому по каждому случаю, когда заболевают люди, которые так или иначе известны и из российской тусовки, их проверяют на все. А если человек случайно тяжело заболел и не может объяснить, находится без сознания, приезжает большое количество полиции. Все проверили, со мной все прекрасно», — рассказал Шуппе.