Boeing-ը Թրամփին է ներկայացրել նրա պատվին անվանված օդանավը
Boeing կորպորացիան ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին է ներկայացրել F/A-18 Growler անվանական ռազմական օդանավը, իրադարձությունների վայրից հայտնում են Սպիտակ տան մամուլի ծառայության թղթակիցները, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Boeing ավիաշինական գործարանի անգարում ԱՄՆ նախագահին են ներկայացվել 2 նոր ռեակտիվ կործանիչ: Առաջինը F/A-18-ն է, որի վրա գրված էր. «Գլխավոր հրամանատար Դոնալդ Ջ. Թրամփ», - հայտնել են թղթակիցները:
Boeing FA-18 Growler-ը ԱՄՆ ՌԾՈՒ ռադիոէլեկտրոնային պայքարի տախտակամածային օդանավ է, որը Boeing-ը մշակել է F/A-18F Super Hornet կործանիչի բազայով: Առաջին թռիչքն իրականացրել է 2006 թվականի օգոստոսի 15-ին: Օդանավի սերիական արտադրությունը սկսվել է 2007 թվականին:

Boeing представил Трампу названный в честь него самолет
Корпорация Boeing в среду представила президенту США Дональду Трампу именной военный самолет F/A-18 Growler, сообщают корреспонденты пула Белого дома с места событий, передает РИА Новости.
«На авиастроительном заводе Boeing президенту в ангаре были представлены два новых реактивных истребителя. Первый был F/A-18, на котором красовалось: «Главнокомандующий Дональд Дж. Трамп», — сообщили корреспонденты, чьи слова приводит пресс-служба Белого дома.
Boeing FA-18 Growler — палубный самолёт радиоэлектронной борьбы ВМС США, разработан Boeing на базе истребителя F/A-18F Super Hornet. Первый полёт совершил 15 августа 2006 года. Серийное производство самолёта началось в 2007 году.