Թուրքական զորքերը հրետակոծել են Աֆրինը, զոհվել է առնվազն 18 մարդ
Թուրքական հրետանին առավոտից ինտենսիվ կերպով գնդակոծում է Սիրիայի հյուսիսում գտնվող Աֆրին քաղաքը (Հալեպից 65 կիլոմետր հեռավորությամբ), հայտնել է Firat քրդական գործակալությունը, փոխանցում է ТАСС-ը:
Առնվազն 18 մարդ է զոհվել Էլ-Քադիմայի, Աշրաֆիայի և Մահմուդիայի շրջաններում: Զգալի նյութական վնաս է հասցվել բնակելի թաղամասերին: Գործկալության տվյալով՝ ավերված շենքերի փլատակների մեջ կան տուժածներ: Կարմիր Մահիկի քրդական ընկերության աշխատակիցները փրկարարական աշխատանքներ են կատարում կամավորների խմբերի հետ միասին:
Ավելի վաղ «Ժողովրդական ինքնապաշտպանության ուժերի» քրդական ջոկատների դիրքերին, որոնք պաշտպանում են քաղաքը, հարված է հասցրել թուրքական օդուժը: Firat-ի տվյալով՝ զոհվել է վեց մարդ:

Турецкие войска обстреляли Африн, погибли 18 человек
Турецкая артиллерия ведет с утра интенсивный обстрел города Африн (65 км от Алеппо) на севере Сирии,  сообщило курдское агентство Firat, передает ТАСС.
По его сведениям, не менее 18 человек погибли в районах Эль-Кадима, Ашрафия и Махмудия.
Нанесен значительный материальный урон жилым кварталам. По информации агентства, под обломками рухнувших зданий есть пострадавшие. Сотрудники Курдского общества Красного Полумесяца вместе с бригадами добровольцев проводят спасательные работы.
Ранее по позициям курдских отрядов «Сил народной самообороны», защищающих город, нанесла удар турецкая авиация. По данным Firat, погибли шесть человек.