Չինաստանը սկսել է ծովային հետևակի խոշորագույն զորավարժությունները
Չինաստանի ժողովրդաազատագրական բանակն սկսել է ծովային հետևակի՝ իր տեսակի մեջ խոշորագույն անդրտարածաշրջանային զորավարժություններ, որոնց մասնակցում է ավելի քան 10 հազար զինծառայող, հայտնել է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Global Times թերթին:
«Ավելի քան 10 հազար զինծառայող հաղթահարել են երկու հազար կիլոմետր և ժամանել Յունան հարավարևմտյան նահանգի և Շանդուն արևելյան նահանգի երկու վարժական բազաներ, որտեղ սկսել են մարտական զինավարժանքները», - գրել է հրատարակությունը:
Նշվում է, որ զինավարժանքներում գործի են դրված տրանսպորտի տարբեր տեսակներ, այդ թվում՝ օդային, ծովային և երկաթուղային:
Զորավարժությունների պլանի համաձայն՝ զինծառայողներն ավելի քան 30 առաջադրանք կկատարեն մերձարևադարձային լեռնային տեղանքում և ջունգլիներում:

Китай начал крупнейшие учения морской пехоты
Народно-освободительная армия Китая (НОАК) начала крупнейшие в своем роде трансрегиональные учения морской пехоты, в которых задействованы более 10 тысяч военнослужащих,  сообщает РИА Новости со ссылкой на газета Global Times.
«Более 10 тысяч военнослужащих преодолели две тысячи километров и прибыли на две тренировочные базы в юго-западной провинции Юньнань и в восточной провинции Шаньдун, где начали боевые учения», — пишет издание.
Сообщается, в учениях задействованы различные виды транспорта, в том числе воздушный, морской и железнодорожный. Согласно плану учений, военнослужащие отработают выполнение более 30 задач в условиях субтропической горной местности и джунглей.