L'oreal-ը գնել է modiface ընկերությունը
Կոսմետիկա արտադրող ֆրանսիական L'Oreal ընկերությունը հայտարարել է թվային տեխնոլոգիաների զարգացման ծրագրի շրջանակում  լրացուցիչ իրականության և  արհեստական ինտելեկտի ոլորտում գործունեություն իրականացնող կանադական ModiFace ընկերությունը գնելու մասին, հայտնում է Finam.ru-ն:
Նշենք, որ 11 տարի առաջ ստեղծված 3D տեխնոլոգիայով վիրտուալ MakeUp մշակող կանադական ընկերությունում աշխատում է  70 ինժեներ:  Հաղորդվում է, որ ModiFace-ի գրասենյակը գործարքից հետո շարունակելու է մնալ Տորոնտո քաղաքում:  Գնման այլ մանրամասներ չեն հաղորդվել:

Компания L'Oreal приобрела фирму ModiFace
Французский производитель косметики L'Oreal заявил о приобретении канадской компании сферы дополненной реальности и искусственного интеллекта ModiFace в рамках реализации программы по развитию цифровых технологий.
Стоит отметить, что в штате образованной одиннадцать лет назад канадской фирмы, разработавшей 3D-технологии виртуального мэйкапа и диагностики состояния кожи, числятся 70 инженеров.
Сообщается, что офис ModiFace и после совершения сделки, финансовые детали которой не раскрываются, продолжит располагаться в канадском городе Торонто.