Բակո Սահակյանը Ամերիկայի հայկական համագումարի հետ քննարկել է տեղեկատվական ոլորտում ծրագրերի իրականացման հնարավորությունը
17/03/2018 09:45
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը Վաշինգտոնում հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ղեկավարության հետ՝ գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունիի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերին, հանրապետությունում, ինչպես նաև ամերիկյան և միջազգային տարբեր հարթակներում տեղեկատվական ու քաղաքական ոլորտներում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի դերը Արցախին սատարելու և համազգային տարբեր խնդիրների լուծմանը մասնակցելու գործում՝ երախտագիտություն հայտնելով կառույցի ողջ անձնակազմին հայրենասեր և արհեստավարժ ծառայության համար:

Бако Саакян обсудил с руководством Армянской Ассамблеи Америки возможность осуществления программ в информационной сфере
17/03/2018 09:47
В Вашингтоне президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с руководством Армянской Ассамблеи Америки во главе с исполнительным директором Брайаном Ардуни.
Были обсуждены вопросы, касающиеся связей между Арцахом и Диаспорой, осуществления ряда программ в информационной и политической сферах на различных американских и международных площадках.
Президент Саакян высоко оценил роль Армянской Ассамблеи Америки в деле содействия Арцаху и решения разных общенациональных задач, выразив всем сотрудникам структуры признательность за патриотическую и профессиональную работу.