Բակո Սահակյանը Վաշինգտոնում հանդիպել է Ռամկավար ազատական կուսակցության գերագույն խորհրդի անդամների հետ
17/03/2018 10:23
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը Վաշինգտոնում հանդիպել է Ռամկավար ազատական կուսակցության գերագույն խորհրդի անդամների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը, ԱՄՆ-Արցախ կապերի զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունն Արցախին սատարման, համազգային կարևորագույն խնդիրների լուծման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման հարթություններում` հավելելով, որ Արցախը շահագրգռված է հետևողականորեն շարունակելու և խորացնելու փոխգործակցությունը:

Президент Республики Арцах в США встретился с представителями верховного совета партии «Рамкавар-Азатакан»
17/03/2018 10:23
В Вашингтоне президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с представителями верховного совета партии «Рамкавар-Азатакан».
На встречах были обсуждены вопросы, касающиеся внешней и внутренней политики Арцаха, взаимодействия между Арцахом и Диаспорой, развития и углубления связей между США и Арцахом.
Глава государства отметил важную роль традиционных партий в деле содействия Арцаху, решения важнейших общенациональных задач, укрепления связей Родина - Диаспора, добавив, что Арцах заинтересован в последовательном продолжении и углублении этого сотрудничества.