ԵՄ-ն չորս սիրիացիների դեմ պատժամիջոցներ սահմանեց քիմգրոհներին մեղսակցության կասկածանքով
Եվրամիությունը պատժամիջոցներ է սահմանել չորս սիրիացիների դեմ, որոնք, հանրակցության կարծիքով, պատասխանատու են Սիրիայի քաղաքացիական բնակչության դեմ քիմիական գրոհների համար, ասված է Եվրամիության Խորհրդի հայտարարության մեջ, որի նիստը երկուշաբթի տեղի է ունեցել Բրյուսելում, փոխանցում է ТАСС-ը:
«2018 թվականի մարտի 19-ին Խորհուրդը չորս մարդու ավելացրեց սիրիական ռեժիմի դեմ պատժամիջոցների ցուցակում», - նշվում է դրանում:
ԵՄ-ն խստացրել է Սիրիայի դեմ սահմանված պատժամիջոցները՝ սև ցուցակում ներառելով այդ երկրի երեք գիտնականների և մեկ զինվորականի:
«ԵՄ-ի Խորհուրդը չորս մարդու է ավելացրել այն անձանց ցուցակում, որոնց նկատմամբ ԵՄ-ն սահմանափակիչ միջոցներ է կիրառում քիմիական զենքի ստեղծման գործում և խաղաղ բնակչության դեմ դրա օգտագործման մեջ նրանց դերակատարության համար», - ասված է հայտարարության մեջ:

Евросоюз ввел санкции против четырех сирийцев по подозрению в причастности к химатакам
Евросоюз ввел санкции против четырех сирийцев, ответственных, по мнению сообщества, за химатаки против гражданского населения в Сирии,  говорится в заявлении Совета ЕС, заседание которого проходит в понедельник в Брюсселе,  передает ТАСС.
«19 марта 2018 года Совет добавил четыре человека в список санкций против сирийского режима», - отмечается в нем.
ЕС ужесточил санкции против Сирии, внеся трех ученых и одного военного из этой страны в черный список.
«Совет ЕС добавил четырех человек в список лиц, являющихся целью ограничительных мер ЕС против сирийского режима за их роль в создании химического оружия и его использовании против мирного населения», - говорится в заявлении.