Զինված ուժերի արդիականացման յոթնամյա ծրագրի իրականացումը Հայաստանի ամենակարևոր պրակտիկ քայլերից է. Սերժ Սարգսյան
19/03/2018 16:46
Զինված ուժերի արդիականացման յոթնամյա ծրագրի բարեհաջող իրականացումը Հայաստանի ամենակարևոր պրակտիկ քայլերից մեկն է, այսօր Պաշտպանության նախարարությունում ԶՈւ ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ նախագահ, ԶՈւ գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանը, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Ցանկացած պլանավորում և վերահսկողություն պաշտպանության նախարարությունում և գլխավոր շտաբում իրականացվում է ըստ յոթնամյա ծրագրի՝ լինի դա բյուջետային պլանավորում, պաշարների, մարդկային ռեսուրսների հաշվառում, թե այլ բան: Արդիականացվում է նաև կառավարման համակարգը: Կենտրոնական ապարատի կառուցվածքային փոփոխությունները պետք է միտված լինեն ոչ թե կրճատումներին, այլ գործառույթների հստակեցմանը, ինչպես նաև խնդիրների առավել արդյունավետ լուծմանը», - ասել է Սերժ Սարգսյանն` ընդգծելով.
«Զինված ուժերում ավտոմատ կառավարման համակարգի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ավելի լայն ներդրումը համարում եմ աշխատանքի պարտադիր պայման»:

Серж Саргсян: Реализация семилетней программы модернизации ВС – один из важнейших практических шагов Армении
19/03/2018 17:29
Успешная реализация семилетней программы модернизации Вооруженных сил – один из важнейших практических шагов Армении, заявил сегодня президент Армении, Верховный главнокомандующий ВС Серж Саргсян в ходе встречи с участниками оперативного сбора руководящего состава Вооруженных сил республики в Минобороны Армении.
«Любое планирование и контроль в министерстве обороны и Генштабе осуществляются согласно семилетней программе – будь то бюджетное планирование, учет запасов, людских ресурсов или иное. Модернизируется также система управления. Структурные изменения центрального аппарата должны быть направлены не на сокращения, а на уточнение функций, а также наиболее эффективное решение проблем», - сказал Серж Саргсян, подчеркнув:
«Считаю обязательным условием работы более широкое внедрение в Вооруженных силах системы автоматического управления и информационных технологий».