Իտալիայում 37 մարդ են ձերբակալել մաֆիական գործունեության համար
Իտալացի կարաբինավորները Ապուլիայի մարզում անցկացրել են 37 մարդու ձերբակալման գործողություն, որոնք մեղադրվում են մաֆիական գործունեության մեջ. հնարավոր է, որ նրանց թվում կան երկրի առավել հզոր մաֆիական կազմակերպություններից մեկի՝ «Սակրա կորոնա ունիտայի» մասնակիցներ, հայտնում է РИА Новости-ն:
Իտալիայում գոյություն ունեն մաֆիական չորս հիմնական միավորումներ. Սիցիլիայում՝ «Կոզա նոստրան», Կալաբրիայի մարզում՝ նդրանգետան, Նեապոլում և  նրա արվարձաններում գործում է կամորան, իսկ Ապուլիայում՝ «Սակրա կորոնա ունիտան» («Միավորված սրբազան իշխանություն»): Երկրի հարավ-արևելքում կատարված խուզարկությունների ընթացքում իրավապահներն առգրավել են զանազան ծանր թմրանյութեր, Կալաշնիկովի ինքնաձիգ, 5 ատրճանակ, 2 ինքնաշեն պայթուցիկ սարք և դրանց 4 պայթուցիչներ:
Ձերբակալվածները մեղադրվում են կազմակերպված հանցախմբի մասնակցելու համար՝ թմրանյութերի առևտրով զբաղվելու, զենք ու պայթանյութ պահելու, շորթումների, մարդկանց առեւանգելու և առողջությանը վնաս հասցնելու նպատակով, հայտնել են կարաբինավորները: Ընդամենը գործողության ընթացքում «վնասազերծվել են երեք հանցավոր խմբեր. դրանցից մեկն աչքի էր ընկնում հստակ ուղղահայաց կառուցվածքով և բաղկացած էր «Սակրա կորոնա ունիտայի» մասնակիցներից, հայտարարել են կարաբինավորները:

В Италии арестовали 37 человек при операции против «Сакра корона унита»
Итальянские карабинеры во вторник провели в области Апулия операцию по аресту 37 человек, обвиняющихся в мафиозной деятельности: считается, что среди них есть участники одной из наиболее могущественных мафиозных организаций страны «Сакра корона унита», сообщает  РИА Новости.
В Италии существует четыре основных мафиозных объединения. На Сицилии — «Коза ностра», в области Калабрия — ндрангета, в Неаполе и его окрестностях действует каморра, а в Апулии — "Сакра корона унита" («Объединенная священная корона»).
В ходе обысков на юго-востоке страны правоохранители изъяли различные тяжелые наркотики, автомат Калашникова, 5 пистолетов, 2 самодельных взрывных устройства и 4 взрывателя к ним.
Арестованные обвиняются в участии в организованном преступном сообществе с целью торговли наркотиками, хранении оружия и взрывчатки вымогательстве, похищении людей и причинения вреда здоровью, сообщили карабинеры.
Всего в ходе операции нейтрализованы три преступные группы, одна из них отличалась четкой вертикальной структурой и состояла из участников «Сакры короны униты», заявили карабинеры.