Առցանց հերթագրում. լույս է տեսել «Ucom» հավելվածի 8․3 թարմացումը
Այսուհետ Ucom ընկերության այն բաժանորդները, ովքեր ներբեռնել և ակտիվ օգտագործում են համանուն հավելվածը, հնարավորություն ունեն վերալիցքավորել իրենց հաշիվն անմիջապես U!Pay էլեկտրոնային դրամապանակի միջոցով, տեղեկացնում են ընկերության լրատվական ծառայությունից:
Բացի այդ հավելվածը հնարավորություն է ընձեռում պլանավորել Ucom-ի սպասարկման կենտրոն այցելությունը և առցանց հերթագրվել՝ խնայելով ժամանակը և խուսափելով հերթերից։
Այցի նախապես գրանցման հնարավորությունը ներկա պահին հասանելի է 5 սպասարկման կենտրոններում, որոնք տեղեկայված են Հյուսիսային պողոտա 1/2, Կոմիտաս պողոտա 30, Բագրատունյաց 16, Րաֆֆու 39/4, Գայի պողոտա 17/3 հասցեներում։
«Որպես բաժանորդամետ ընկերություն Ucom-ը մշտապես ձգտում է բարելավել առկա ծառայությունների որակը և ավելացնել նոր հնարավորություններ։ Առցանց վճարման հնարավորությունը թույլ է տալիս ցանկացած պահի վճարումներ կատարել շարժական կապի ծառայությունների համար, որտեղ էլ որ լինեք։ Իսկ հավելվածի միջոցով հերթագրման հնարավորությունը հրաշալի գործիք է բոլոր այն ներկա և ապագա բաժանորդների համար, ովքեր խիստ կարևորում են սեփական ժամանակի կառավարումը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելվածում կատարվել են մի շարք այլ բարելավումներ, շտկվել են թերություններ։ Այն հնարավոր է ներբեռնել App Store-ից և Google Play-ից:

Онлайн запись в очередь: приложение «Ucom» обновлено до версии 8.3
Отныне те абоненты Ucom, которые загрузили и активно используют одноименное приложение, имеют возможность пополнения своих счетов непосредственно через электронный кошелек U!Pay. Кроме того, приложение дает возможность запланировать визит в центр обслуживания абонентов Ucom и записаться в очередь через приложение, сэкономив при этом время и избежав очередей.
Возможность предварительной записи в очередь на данном этапе возможна в 5 центрах обслуживания абонентов Ucom по адресам Северный проспект ½, проспект Комитаса 30, Багратуняц 16, Раффи 39/4, проспект Гая 17/3.
«В качестве ориентированной на клиентов компании Ucom постоянно стремится улучшить качество предоставляемых услуг и добавить новые возможности. Возможность онлайн платежа позволит произвести оплату за использование мобильных услуг в любое время, где бы вы ни находились. А возможность записаться в очередь онлайн способом – отличный инструмент для всех текущих и будущих абонетов, которые крайне ценят управление своим собственным временем», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
В работу приложения был внесен ряд других улучшений, совершены исправления. Его можно загрузить из App Store через линк  и в Google Play