Երևանում «Վերածնունդ» երիտասարդական ավան կկառուցվի
Գործադիրը հավանություն է տվել «Երևանի պետական համալսարանի շրջանավարտների միավորում» ՀԿ-ի ներկայացրած` Երևանի Մոնթե Մելքոնյան փողոցին հարակից 6,57 հա մակերեսով հողամասում իրականացվելիք բնակարանային ապահովության սոցիալական-ներդրումային ծրագրին:
Համաձայնություն է տրվել նաև այդ հողամասն ուղղակի վաճառքի միջոցով կազմակերպությանն օտարելուն: Արդյունքում կընդլայնվի բնակարանաշինական ծրագրերի շրջանակը, և բոլոր կարիքավոր երիտասարդ մասնագետները մատչելի պայմաններով բնակարան ձեռքբերելու հնարավորություն կունենան:
Ծրագրի շրջանակում նշված տարածքում կկառուցվի «Վերածնունդ» երիտասարդական ավանը։ Այն կունենա շուրջ 1000 բնակարան, կանաչապատ հանգստի գոտիներ, մանկապարտեզ, կենցաղ-սպասարկման և հասարակական նշանակության տարածքներ։ Ծրագրի ներդրումային ընդհանուր արժեքը կկազմի շուրջ 52 մլրդ ՀՀ դրամ և առաջիկա 3 տարիների ընթացքում կստեղծվի մոտ 2400 աշխատատեղ։

В Ереване будет построен молодежный городок «Возрождение»
Сегодня правительство Армении одобрило на заседании социально-инвестиционную программу жилищного обеспечения, представленную общественной организацией «Объединение выпускников Ереванского государственного университета (ЕГУ)».
Программу планируется осуществить на территории 6,57 гектаров, прилегающей к улице Монте Мелконяна в Ереване.
Дано согласие на отчуждение этого земельного участка организации посредством прямой продажи. В результате будет расширен круг программ по жилищному строительству, и все нуждающиеся в жилье молодые специалисты на доступных условиях получат возможность приобрести квартиры.
В рамках программы на указанной территории будет построен молодежный городок «Возрождение». Согласно информации, жилой комплекс будет включать порядка 1000 квартир, зеленые зоны, зоны бытового обслуживания и общественного значения. Общая инвестиционная стоимость проекта составит порядка 52 млрд. драмов, и в ближайшие 3 года будут созданы 2400 рабочих мест. Старт программы намечен на 1 апреля 2018 года, а завершение – на 1 июля 2021 года.