Ռադան Սավչենկոյին անձեռնմխելիությունից զրկել է և թույլ տվել նրան կալանավորել
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադան համաձայնություն է տվել ժողովրդական պատգամավոր Նադեժդա Սավչենկոյին անձեռնմխելիությունից զրկելու, ձերբակալելու և կալանավորելու համար: Ինչպես հայտնում է Inian.net-ի թղաթակիցը, յուրաքանչյուր միջնորդությամբ առանձին-առանձին երեք քվեարկություն է կատարվել: Գլխավոր դատախազ Յուրի Լուցենկոյի միջնորդության օգտին՝  Սավչենկոյին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու համար համաձայնություն տալու մասին քվեարկել է 291 ժողպատգամավոր:
Սավչենկոյին ձերբակալելու համար համաձայնություն տալու մասին միջնորդության օգտին քվեարկել է 277 ժողպատգամավոր: Սավչենկոյին կալանավորելու համար համաձայանություն տալու մասին միջնորդության օգտին քվեարկել է 268 ժողպատգամավոր:

Рада сняла неприкосновенность с Савченко и разрешила ее арестовать
Верховная Рада Украины дала согласие на снятие депутатской неприкосновенности, задержание и арест внефракционного народного депутата Надежды Савченко. Как передает корреспондент УНИАН, произошло три голосования отдельно за каждое представление.
За представление генерального прокурора Юрия Луценко о даче согласия на привлечение Савченко к уголовной ответственности проголосовал 291 народный депутат. За представление о даче согласия на задержание Савченко проголосовали 277 народных депутатов. За дачу согласия на арест Савченко проголосовали 268 народных депутатов.