ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետը մասնակցել է ՀԱՊԿ ռազմական կոմիտեի նիստին
Ապրիլի 13-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Աստանայում տեղի ունեցած ՀԱՊԿ ռազմական կոմիտեի հերթական նիստին:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են 2018թ. ՀԱՊԿ հավաքական ուժերի և ստորաբաժանումների օպերատիվ և մարտական պատրաստությանը, տեղեկատվական անվտանգության ապահովման խնդիրներին, ՀԱՊԿ ճգնաժամային արձագանքման կենտրոնի գործունեությանը և այլ ոլորտներին վերաբերող հարցեր:
Այցի շրջանակներում գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանը հանդիպումներ է ունեցել նաև իր գործընկերների հետ, քննարկել երկկողմ ռազմական համագործակցության օրակարգային խնդիրներ:

Начальник Генштаба ВС Армении принял участие в заседании Военного комитета государств-членов ОДКБ
Делегация во главе с начальником Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенантом Мовсесом Акопяном 13 апреля приняла участие в Астане в заседании Военного комитета государств-членов ОДКБ, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе заседания обсуждены порядок проведения в 2018 году совместных мероприятий оперативной и боевой подготовки, вопросы обеспечения информационной безопасности, деятельности Центра кризисного реагирования ОДКБ и другие сферы.
В рамках визита генерал-лейтенант Мовсес Акопян провел встречи со своими коллегами, обсудил вопросы повестки двустороннего военного сотрудничества.