«Ելք» խմբակցության պատգամավորները երաշխավորել են ձերբակալված անչափահասի համար
ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավորներ Էդմոն Մարուքյանի, Գևորգ Գորգիսյանի, Արտակ Զեյնալյանի և Մանե Թանդիլյանի կողմից անձնական երաշխավորություն է ուղարկվել՝ այս պահին ձերբակալված 16-ամյա Էրիկ Խաչատրյանի գործով, տեղեկացնում են խմբակցությունից։
Ավելի վաղ Aysor.amանդրադարձել էր Խաչատրյանի գործին և տեղեկացրել, որ այժմ էրիկը ձերբակալված է, կասկածյալի կարգավիճակ ունի, գտնվում է ձերբակալվածների պահման վայրում։ Ձերբակալման 72 ժամը, փաստաբանի փոխանցմամբ, չի ավարտվել և առաջադրված մեղադրանք չկա։
Նա կասկածվում է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 225 հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերով՝ «Զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելը և զանգվածային անկարգությունների ժամանակ բռնություն գործադրելը» և 225.1 հոդվածի 1-ին մասով՝ «Օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք կազմակերպելը և անցկացնելը» հանցանք կատարելու մեջ։

Депутаты фракции «Елк» представили личные гарантии для освобождения несовершеннолетнего
Депутаты фракции «Елк» Эдмон Марукян, Геворк Горгисян, Артак Зейналян и Мане Тандилян направили заявление об освобождении под их личные гарантии 16-летнего задержанного по уголовному делу Эрика Хачатряна, сообщили из фракции «Елк».
Ранее Aysor.am сообщал о том, что один из граждан, задержанных в рамках возбужденного в Специальной следственной службе Армении по факту проникновения в здание Общественного радио Армении уголовного дела – несовершеннолетний Эдик Хачатрян. По словам адвоката, Эрик задержан в статусе подозреваемого, он находится в месте содержания задержанных, установленный срок задержания – 72 часа еще не истек и обвинение пока не предъявлено.
Он подозревается в совершении деяний, предусмотренных ч.1 и 2 ст.225 «Организация массовых беспорядков с применением насилия» и ч.1 ст.225.1 «Организация и проведение митингов с нарушением установленного порядка» Уголовного кодекса Армении.