Դավիթ Հարությունյանը չի կարծում, թե «Իմ քայլը» շարժման ցույցերը խաղաղ են
Յուրաքանչյուրը պետք է զբաղվի իր գործով, խնդիրը Արդարադատության նախարարության գնահատման ոլորտում չէ, կառավարության նիստից հետո լրագրողներին ասաց ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Հարությունյանը` պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ արձագանք չկա վերջին օրերին Երևանում տեղի ունեցող իրադարձություններին:
«Շատ հաճախ մենք հարց տալուց կատարում ենք ընդհանրացումներ ու անձնական կարծիքը ներկայացնում ենք ժողովրդի կարծիք», - ասաց Դավիթ Հարությունյանը՝ պատասխանելով մյուս հարցին, թե ինչպե՞ս է վերաբերում, որ Սերժ Սարգսյանը վարչապետ ընտրվեց «փշալարերից այն կողմ, երբ ժողովուրդը մերժեց նրան»:
«Մեր հանրության մի հատվածի կարծիքը ներկայացվում է որպես ողջ հանրության կարծիք, ինչը, կարծում եմ, որ լավագույն եղանակ չէ: Արդյոք կային անձինք, ովքեր դեմ էին, որ Սերժ Սարգսյանն ընտրվի վարչապետ, իհարկե, որևէ կասկած չկա դրանում և, ի դեպ, ցանկացած ընտրություններ ցույց են տալիս, որ երկրում չկա համասեռություն, Հայաստանում, գոնե ինձ ծանոթ չեն ընտրություններ, երբ մեկը ստանա 70 կամ 80 տոկոս ձայն», - ասաց նա:
Դ. Հարությունյանը չի կիսում այն կարծիքը, թե տեղի ունեցող ցույցերը անվանվում են խաղաղ, առանց զենքի ցույցեր են:

Давид Арутюнян не считает митинги движения «Мой шаг» мирными
Каждый должен заниматься своим делом, вопрос не находится в сфере оценки министерства юстиции, заявил после заседания правительства исполняющий обязанности министра юстиции Армении Давил Арутюнян в ответ на вопрос, почему нет реакции на происходящие в эти дни события в Ереване.
«Очень часто, задавая вопросы, мы делаем обобщения и представляем личное мнение в качестве мнения народа», - заявил Арутюнян, отвечая вопрос о том, как он относится к тому, что Серж Саргсян был избран премьер-министром «за колючей проволокой, когда народ отверг его».
«Мнение части нашего народа представляется в качестве мнения всего общества, что, считаю, является не самым правильным способом. Были ли люди, которые выступали против избрания Сержа Саргсяна премьер-министром, конечно, в этом нет никакого сомнения. Кстати, любые выборы показывают, что в стране нет однородности. В Армении, мне, по крайней мере, неизвестно о случае, когда кто-то получил бы 70 или 80 процентов голосов», - сказал он.