Վատ չէր լինի կարգավորել հարաբերությունները Ռուսաստանի, Չինաստանի ու Ճապոնիայի հետ. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իրենց համար վատ չէր լինի կարգավորել հարաբերությունները Ռուսաստանի, Չինաստանի ու Ճապոնիայի հետ, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Եթե մենք կարգավորենք հարաբերությունները Չինաստանի, Ռուսաստանի, Ճապոնիայի և այլ երկրների հետ, դա կլիներ լավ, այլ ոչ թե վատ», - ասել է Թրամփը:
Այդ ամենի հետ մեկտեղ ամերիկացի առաջնորդը նշել է, որ չի վարանի նոր պատժամիջոցներ սահմանել Ռուսաստանի դեմ, եթե վերջինս «արժանանա» դրան:
Ավելին՝ Թրամփը պնդել է, որ նա Ռուսաստանին վերաբերվում է առավել կոշտ, քան` որևէ մեկը:
«Չկա մեկը, որն առավել կոշտ լինի Ռուսաստանի նկատմամբ, քան` նախագահ Դոնալդ Թրամփը», - ասել է ԱՄՆ առաջնորդը:

Хорошо было бы поладить с РФ, Китаем, Японией – Трамп
Президент США Дональд Трамп заявил, что было бы хорошо наладить отношения с Россией, Китаем, Японией и другими странами, передает РИА Новости.
«Если бы мы поладили с Китаем, если бы поладили с Россией, если бы поладили с Японией и другими странами – это хорошо, а не плохо», – сказал американский лидер.
При этом Трамп отметил, что он введет новые санкции в отношении России «как только она их заслужит».
По его словам, он относится к России «жестко, как никто».
«Нет никого, кто был бы более жестким по отношению к России, чем президент Дональд Трамп», – заявил президент США.