Էդմոն Մարուքյանը, Մանե Թանդիլյանն ու Գևորգ Գորգիսյանը ոստիկանական բաժանմունքներում են
«Ելք» խմբակցության պատգամավորներ Էդմոն Մարուքյանը, Գևորգ Գորգիսյանն ու Մանե Թանդիլյանն այս պահին գտնվում են ոստիկանության տարբեր բաժանմունքներում՝ առավոտյան բերված ենթարկվածների ահազանգով:
«Ոստիկանության Կենտրոնի բաժնում 8 բերման ենթարկված անձ կա, որից մեկը անչափահաս: Այստեղ է նաև ակտիվիստ Դավիթ Պետրոսյանը: Դավիթի վրա բռնության հետքեր կան, սպասում ենք բժիշկների գան արձանագրեն», - ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց Մարուքյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ մնացած բերման ենթարկվածների նկատմամբ կազմվում է արձանագրություն վարչական իրավախախտման համար. «Երեք ժամը լրանալուն պես նրանք ազատ կարձակվեն: Հիմա մոտ մեկ ու կես ժամ է անցել», - ասաց Մարուքյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ Մանե Թանդիլյանն ու Գևորգ Գորգիսյանն այս պահին գտնվում են Նոր նորքի ոստիկանության բաժանմունքում:

Эдмон Марукян, Геворк Горгисян и Мане Тандилян находятся в отделениях полиции
Депутаты фракции «Елк» Эдмон Марукян, Геворк Горгисян и Мане Тандилян находятся сейчас в различных отделениях полиции в связи с сообщениями о подвергнутых приводу утром гражданах.
«В отделение полиции Кентрон есть 8 подвергнутых приводу граждан, один из них – несовершеннолетний. Здесь находится также активист Давид Петросян. На нем есть следы насилия, мы ждем, чтобы врачи пришли и зафиксировали это», - сообщил в прямом эфире Facebook Эдмон Марукян.
Он также сообщил, что в отношении остальных доставленных в полицию составляются протоколы об административных правонарушениях. «Сразу по истечении трех часов их отпустят. Сейчас прошло уже примерно полтора часа», - сказал Марукян.
Депутат также сообщил, что Мане Тандилян и Геворк Горгисян в эти минуты находятся в отделении полиции Нор Норка.