Առաքել Մովսիսյանը բեռնատարներով փակել է տվել ճանապարհը
Ազգային ժողովի ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Առաքել Մովսիսյանը հորդորել է փակել Էջմիածին-Երևան ճանապարհը, որպեսզի Թաիրով գյուղի բնակիչները չկարողանան ավտոերթ իրականացնել կամ միանալ Երևանում բողոքի ակցիա իրականացնող խմբին։
Նրա հորդորով մի շարք մեքենաներ ու բեռնատարներ կանգնել են ճանապարհի մեջտեղում և չեն վարում մեքենաները։
Բեռնատարների վարորդներին ստիպում են թողնել մեքենաներն ու հեռանալ։
«Ազատության» լրագրողի հարցին, թե ինչո՞ւ է հորդորում փակել ճանապարհները, Առաքել Մովսիսյանը պատասխանեց. «Յան տուր»։
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ պայքարող «Իմ քայլը» շարժման ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը կոչ էր արել Երևանի և մարզերի բնակիչներին թողնել իրենց մեքենաները, բեռնատարները փողոցներում:

Аракел Мовсисян приказал перекрыть трассу Эчмиадзин – Ереван грузовиками
Бывший депутат парламента Армении от Республиканской партии Армении Аракел Мовсисян призвал перекрыть трассу Эчмиадзин – Ереван, чтобы жители села Таиров не смогли бы присоединиться к автошествию или к акциям протеста в Ереване.
По его призыву, несколько грузовиков и машин остановились посредине улицы, заблокировав дорогу, и не уезжают.
Водителей грузовиков заставляют оставить транспортное средство и уйти.
На вопрос журналиста Разио Азатутюн (Радиостанции «Свобода»), почему он призывает перекрыть дороги, Аракел Мовсисян ответил: «Отстань!».
Представители полиции каких-либо действий не предпринимают.
Напомним, лидер выступающей против премьерства Сержа Саргсяна движения «Мой шаг» Никол Пашинян призвал жителей Еревана и областей оставлять свои транспортные средства на улицах.