Ռուսաստանը և Ուկրաինան տեղեկատվական համագործակցությունն ընդհատվել է
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև տեղեկատվության ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագիրը դադարեցվել է, ասվում է ռուսական ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Փաստաթուղթը ստորագրվել էր 1998 թվականի փետրվարին: Կողմերը համաձայնել էին տեղեկատվության լայն և ազատ տարածման համար բարենպաստ պայմանների ստեղծմանը և երկու երկրների լրատվամիջոցների միջև համագործակցությանը նպաստել:
Ավելի վաղ՝ մարտի 21-ին, Ուկրաինայի կառավարությունը չեղարկել էր Ռուսաստանի հետ 2011-2020 թվականներին տնտեսական համագործակցության ծրագիրը:

Россия и Украина разорвали информационное сотрудничество
Действие соглашения между Россией и Украиной о сотрудничестве в области информации прекращено. Об этом говорится в официальном сообщении российского МИД, опубликованном на портале правовой информации.
Документ был подписан в феврале 1998 года. Стороны тогда договорились способствовать созданию благоприятных условий для широкого и свободного распространения информации и содействовать сотрудничеству между СМИ двух стран.
Ранее, 21 марта, Правительство Украины разорвало программу экономического сотрудничества с Россией на 2011-2020 годы.