ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը ոտքերով հարվածել է ցուցարար քաղաքացուն (Տեսանյութ)
ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը, որը հանրության շրջանում հայտնի է որպես «լֆիկ Սամո», այսօր Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքում ոտքերով հարվածել է ցուցարար քաղաքացուն։ Համացանցում այդ մասին վկայող մի տեսանյութ է տարածվել։
Ալեքսանյանը «դեպքի վայրում» եղել է իր թիկնազորի հետ, որոնք իրենց ղեկավարի հետ միասին հարվածել են ու թույլ չեն տվել, որ քաղաքացին արտահայտի իր բողոքը։ «Քշի, քշի գնա», - քաղաքացուն ասել է պատգամավորը։
Նկատենք, որ այսօր ավելի վաղ «Իմ քայլը» շարժումը տեղեկացրել էր, որ փակ է Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքի գլխավոր փողոցը, իսկ տոնավաճառի աշխատողները գործադուլ են հայտարարել։

Депутат Самвел Алексанян избивает одного из митингующих (Видео)
Депутат парламента от Республиканской партии, бизнесмен Самвел Алексанян (известный как «Лфик Само») сегодня в административной общине Малатия-Себастия избил ногами одного из митингующих. В сети распространилось видео с кадрами, свидетельствующими об этом.
Алексанян находился на месте инцидента со своими телохранителями, которые вместе со своим шефом бьют гражданина, не позволяя ему выражать свой протест. «Давай, гони, гони его!» - говорит депутат.
Отметим, сегодня ранее движение «Мой шаг» сообщало, что главная дорога в административном районе Малатия-Себастия закрыта, а сотрудники ярмарки объявили забастовку.