Խոսակցությունը ստացվեց. Հրանտ Մարգարյանը հանդիպել է Նիկոլ Փաշինյանին
«Ես այսօր հաջողեցի հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Մեր խոսակցությունը ստացվեց, և հույս ունեմ, որ կշարունակվի, թեպետ առայժմ կոնկրետ արդյունքներ չկան: Մենք անցած 5-6 օրվա արդյունքում ծավալուն աշխատանքների մեջ ենք եղել զանազան կողմերի հետ, զանազան անձերի հետ, որպեսզի կարողանանք լուծում գտնել երկրի առջև կանգնած այս թնջուկին:
Կարևորն այն է, որ մենք` իբրև Դաշնակցություն, համաձայն չենք ձերբակալությունների հետ, նաև դեմ ենք, երբ վերջնագրերով են խոսում: Մենք հավատում ենք, որ անհրաժեշտ է երկխոսություն` հանուն այս երկրի ու ժողովրդի: Պետք է կարողանանք սթափվել, առիթ տանք, որ այդ երկխոսությունը տեղի ունենա, որ այդ լուծումը գտնենք ու երկիրը ցնցումների չտանենք: Կարևոր է այսօր եւ այս պահին, որ փողոցը շատ ավելի զգույշ լինի, ժողովրդային շարժումը շատ ավելի զգույշ լինի, սադրանքների չենթարկվի, խաղաղ բնույթը պահպանի, որպեսզի հնարավորություն ստեղծենք, որ լուծում գտնվի: Մենք ամեն ինչ անում ենք, և այսպես ճիգ ու ջանքի մեջ ո'չ անհատական ու ո'չ էլ կուսակցական շահն է, որ խնդիր է:
Երկիրն ու մեր ժողովուրդն է, որ հիմնական արժեք է, մենք դրան ենք հավատում, և դա է, որ պետք է համոզում դարձնենք բոլորին, որ հանուն երկրի և ժողովրդի բոլորը պետք է զիջեն, ինչ-որ բանից պետք է զիջեն, որ ելք գտնվի», - հանդիպումից հետո ասել է Հրանտ Մարգարյանը։

Разговор получился – Грант Маргарян встретился с Николом Пашиняном
Представитель Бюро АРФ «Дашнакцутюн» Грант Маргарян встретился с руководителем фракции «Елк», лидером движения «Мой шаг» Николом Пашиняном.
«Мне удалось сегодня встретиться с Николом Пашиняном. Наш разговор получился и надеюсь, что продолжится, хотя пока конкретных результатов нет. Мы в течение прошедших 5-6 дней вели большую работу с различными сторонами, различными лицами, чтобы суметь найти развязку этого узла.
Важно то, что мы – как «Дашнакцутюн» – не согласны с задержаниями, но также мы против того, когда говорят на языке ультиматумов. Мы верим, что необходим диалог во имя этой страны и народа. Мы должны суметь отрезвиться, дать повод, чтобы этот диалог состоялся, найти эти решения и не вести страну к потрясениям. Сейчас очень важно, чтобы улица была более сдержанной, народное движение было более бдительным, не поддавалось на провокации, сохранило мирный характер, чтобы мы создали возможность, чтобы было найдено решение.
Государство и наш народ – основная ценность, вы верим в это, и мы должны убедить всех, что во имя страны и народа все должны пойти на уступки, должны уступить что-то, чтобы найти выход», - заявил после встречи Грант Маргарян.