Կարեն Կարապետյանը, Արմեն Սարգսյանը, Արա Բաբլոյանը, Բակո Սահակյանն ու պաշտոնատար այլ անձիք Ծիծեռնակաբերդում են (Տեսանյութ)
24/04/2018 10:37
Այս տարի լրանում է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի 103-րդ տարելիցը։
Ավանդույթի համաձայն՝ Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարությունը, քաղաքական գործիչները, քաղաքացիները շարժվում են դեպի Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու զոհերի հիշատակին։
Ծիծեռնակաբերիդ հուշահամալիր են ժամանել ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատր Կարեն Կարապետյանը, Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը, Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը, պաշտոնատար այլ անձիք։

Президент и и.о. премьера Армении почтили память жертв Геноцида армян в Османской империи
Президент Армении Армен Саркисян и и.о. премьер-министра Армении Карен Карапетян посетили сегодня Мемориальный комплекс памяти жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года.
На Мемориал прибыли также президент НКР Бако Саакян, Католикос всех армян Гарегин Второй, высшее руководство страны.
Напомним, что вчера политическое и духовное руководство Армении выступило с призывом к единению, отметив, что 24 апреля ни один армянин не может выйти против другого.
«Более 100 лет эта дата была днем памяти, скорби и единения против совершенной Турцией несправедливости. И сейчас это день протеста против отрицающих геноцид», - говорится в призыве.