Իվանիշվիլին համաձայնել է գլխավորել Վրաստանի կառավարող կուսակցությունը
Վրաստանի նախկին վարչապետ, միլիարդատեր Բիձինա Իվանիշվիլին համաձայնել է գլխավորել «Վրացական երազանք» կառավարող կուսակցությունը: Այս մասին վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին հայտնել է կուսակցության ղեկավարության նիստից հետո կայացած ճեպազրույցում, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
«Անձամբ ես և կուսակցության ողջ ղեկավարությունը նրա հիմնադիր Բիձինա Իվանիշվիլիին խնդրել ենք գլխավորել «Վրացական երազանքը», և նա համաձայնել է», - ասել է Կվիրիկաշվիլին, որը կուսակցությունը գլխավորում էր մինչև այդ պահը:
Իվանիշվիլին Վրաստանի վարչապետն է եղել 2012 թվականի հոկտեմբերի 25-ից մինչև 2013 թվականի նոյեմբերի 20-ը: Ավելի վաղ միլիարդատերը քանիցս հայտարարել է, որ չի պատրաստվում վերադառնալ քաղաքականություն: Մինչդեռ վրացական ընդդիմությունը նրան մշտապես մեղադրում է երկրի «ստվերային» կառավարման մեջ:

Иванишвили возглавит правящую в Грузии партию
Бывший премьер-министр Грузии, миллиардер Бидзина Иванишвили согласился возглавить правящую партию  «Грузинская мечта»,  сообщил премьер-министр Георгий Квирикашвили в четверг на брифинге после заседания руководства партии,  передает  «Интерфакс».
«Лично я и все руководство партии попросили ее основателя Бидзину Иванишвили возглавить "Грузинскую мечту" и он согласился», - сказал Квирикашвили, возглавлявший партию до этого момента.
Иванишвили был премьер-министром Грузии с 25 октября 2012 года по 20 ноября 2013 года. Ранее миллиардер неоднократно заявлял, что не собирается возвращаться в политику. Между тем грузинская оппозиция регулярно обвиняет его в «теневом» управлении страной.