Կոչ եմ անում Երևանում առժամանակ դադարեցնել փողոցների փակումը. Նիկոլ Փաշինյան
«Իմ քայլը» նախաձեռնության առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը քիչ առաջ հանդես եկավ կոչով՝ նշելով, որ Երևանում պետք է դադարեցնել ճանապարհների փակումը։
«Երեկ երեկոյան մտահոգիչ տեղեկություններ եմ ստացել, որ քաղաքում մեքենաներ կան, որոնք առանց համարների անկանոն վարում են, կոչ եմ անում միայն Երևանում դադարեցնել փողոցների փակումը։ Կան մարդիկ, որ այս իրավիճակից օգտվում են, ճռիկներ-վռիկներ են անում՝ մեզ վարկաբեկելու համար»։
Փաշինյանը քաղաքացիներին նաև կոչ արեց փակ համարներով մեքենաներ տեսնելու դեպքում մոտենալ և անձամբ բացել դրանք։

Никол Пашинян призвал временно прекратить блокировку улиц в Ереване
Лидер движения «Мой шаг» Никол Пашинян немногим ранее выступил с призывом, отметив, что нужно временно прекратить в Ереване блокировку дорог.
«Вчера вечером я получил тревожные сведения о том, что в городе есть машины, которые водят без номеров и соблюдения правил, призываю всех прекратить блокировку улиц только в Ереване. Есть люди, которые пользуются этой ситуацией, чтобы скомпрометировать нас», - заявил он.
Пашинян попросил также граждан в случае, если увидят машины с закрытыми номерами, подойти и самим открыть их.