Բրազիլացի սերֆերը ռեկորդ է սահմանել
Բրազիլացի սերֆեր Ռոդրիգո Կոկսան համաշխարհային ռեկորդ է սահմանել՝ նվաճելով մոտ 25 մետրանոց ալիքը, փոխանցում է РИА Новости-ն` հղում անելով South China Morning Post թերթին:
2017 թվականի նոյեմբերին Պորտուգալիայում Կոկսան անցել Է 24,38 մետր բարձրությամբ ալիքի վրայով: Ապրիլի վերջին Սերֆինգի համաշխարհային լիգայի (WSL) մրցավարներն արձանագրել են ռեկորդը: Բրազիլացին հաղթանակ է տարել «Ամենաբարձր ալիք» անվանակարգում, նաև դարձել է նոր համաշխարհային ռեկորդակիր:
«Երազանքս իրականացավ», - պարգևատրման արարողության ժամանակ ասել է նա:
Նախորդ ռեկորդը պատկանում Էր ամերիկացի Հարեթ ՄաքՆամարային, որը 2011 թվականին նվաճել էր 23 մետրանոց ալիքը:

Бразильский серфер стал рекордсменом мира
Бразильский серфер Родриго Кокса стал рекордсменом мира, покорив почти 25-метровую волну, сообщает РИА Новости со ссылкой на  газету South China Morning Post.
В ноябре 2017 года в Португалии Кокса проехал по волне высотой 24,38 метра. В конце апреля судьи Мировой лиги сёрфинга (WSL) зафиксировали рекорд. Бразилец одержал победу в номинации «Самая большая волна», а также стал новым мировым рекордсменом.
«Мечта сбылась», — сказал победитель во время церемонии награждения.
Предыдущий рекорд принадлежал американцу Гарретту МакНамара, взявшему 23-метровую высоту в 2011 году.