Անձամբ ինձ համար շատ հարմար կլինի Դավիթ Տոնոյանին տեսնել որպես ՀՀ պաշտպանության նախարար. Վիգեն Սարգսյան
09/05/2018 13:24
Պաշտպանության նոր նախարարի նշանակման հարցով զբաղվելու է նոր կառավարությունն, ու մենք բոլոր թեկնածուների անուններն առաջիկայում կլսենք, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը։
Լրագրողները նրանից հետաքրքրվեցին՝ ու՞մ է տեսնում պաշտպանության նախարարի պաշտոնում և ի՞նչ կարծիք ունի քննարկվող՝ Դավիթ Տոնոյանի թեկնածության վերաբերյալ, Վիգեն Սարգսյանն ասաց, որ Դավիթ Տոնոյանի հետ ավելի քան 19 տարի ծանոթ է:
«Նա Պաշպանության նախարարությունը լավ գիտի, այստեղ ծառայել է և անձամբ ինձ համար շատ հարմար կլիներ տեսնել որպես նախարար Դավիթ Տոնոյանին», - ասաց Վիգեն Սարգսյանը՝ ավելացնելով, որ իր համար անհասկանալի էր Դավիթ Տոնոյանի արձագանքը փաստին, երբ Արարատ Միրզոյանը, որպես Պաշտպանության նախարարի հնարավոր թեկնածու, դիտարկեց նրան։
«Լինելով Կառավարության կազմում՝ բաց թողնել դռները նման բանակցությունների համար... Ես անձամբ նման բան չէի անի, ինձ համար դա տաբու է, բայց մարդիկ տարբեր են», - ասաց պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը։

Лично мне было бы удобно видеть Давида Тонояна в качестве министра обороны – Виген Саркисян
Назначением нового министра обороны Армении займется новое правительство, и мы в скором времени узнаем имена кандидатов, заявил на пресс-конференции и.о. министра обороны Армении Виген Саркисян.
Отвечая на вопрос о возможности назначения на должность министра действующего главы МЧС Давида Тонояна, В.Тоноян заявил:
«Д.Тоноян долгие работы работал в министерстве. Он сможет полноценно оценить работу последних 1,5 лет. Лично мне было бы удобно видеть его в качестве министра».
Вместе с тем, он назвал непонятной реакцию Д.Тонояна, когда член оппозиционной фракции «Елк» Арарат Мирзоян заявил, что кандидатура Тонояна может быть рассмотрена в должности министра.
«Оставлять двери открытыми для подобных переговоров, являясь членом действующего правительства… Я бы лично так не поступил. Но люди разные», - подчеркнул В.Саркисян.