Աֆղանստանում ջրհեղեղների հետևանքով առնվազն 34 մարդ է մահացել
Աֆղանստանում վերջին մեկ շաբաթում տեղի ունեցած ջրհեղեղների հետևանքով առնվազն 34 մարդ է մահացել: Այս մասին հայտնում է «Պաժվակ» գործակալությունը՝ հղում անելով Աֆղանստանի՝ բնական աղետների հետևանքների վերացման նախարարությանը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Շաբաթվա ընթացքում երկարատև տեղատարափ անձրևների հետևանքով ջրհեղեղներ են եղել Սամանգան, Տահոր, Կապիսա, Բագլան, Բադահշան, Բաղդիս, Փանջեր և Գազնի նահանգներում:
Նախարարության տվյալների համաձայն՝ ջրհեղեղների հետևանքով վնասվածքներ է ստացել առնվազն 4 մարդ, ինչպես նաև՝ սատկել տնային 600 կենդանի, վնասվել 100 քառակուսի  ֆերմերային տարածք, քանդվել 864 բնակարան:

В Афганистане не менее 34 человек погибли в результате наводнений
По меньшей мере 34 человека погибли в результате наводнений, которые за последнюю неделю происходили в Афганистане, передает агентство Пажвак со ссылкой на министерство по ликвидации стихийных бедствий Афганистана, передает РИА Новости.
В течение недели из-за длительных ливней наводнения случились в провинциях Саманган, Тахор, Каписа, Баглан, Бадахшан, Бадгис, Панджер и Газни.
По данным министерства, в результате наводнений ранено не менее четырех человек, потеряно 600 голов домашнего скота, повреждено 100 акров (40,5 гектаров) фермерских земель и разрушено 864 квартиры.