Սերգեյ Սկրիպալը Սոլսբերիի հիվանդանոցից դուրս է գրվել
Ռուսական գլխավոր հետախուզական վարչության նախկին աշխատակից Սերգեյ Սկրիպալը դուրս է գրվել Սոլսբերիի հիվանդանոցից:
«Սկրիպալը բավական լավ է զգում իրեն հիվանդանոցից դուրս գրվելու համար… Միջադեպի հետևանքով բոլոր տուժածների համար սա բարդ ժամանակահատված էր», - նշված է РИА Новости-ի տրամադրության տակ հայտնված անգլիական Սոլսբերիի շրջանային հիվանդանոցի տնօրեն Կառա Չառլզ-Բարքսի հայտարարության մեջ:
Գերատեսչութանը չեն մանրամասնել՝ որտեղ է գտնվում Սկրիպալը և արդյոք նա հետագայում բուժում կստանա:
«Բոլոր դուրս գրված հիվանդները գաղտնիություն պահպանելու իրավունք ունեն: Սա պարտավորեցնում է մեզ սահմանափակել նրանց բուժման մասին տեղեկություններ տրամադրելը: Սակայն բոլոր նրանց, ովքեր տուժել են նյարդապարալիտիկ նյութից, անհրաժեշտ է կայունացնել և պահպանել այն վիճակում, որում նրանց օրգանիզմներն ի վիճակի կլինեն էնզիմներ արտադրել՝ թունավորումից հետո վերականգնվելու համար», - նշել է աղբյուրը:
Հիվանդանոցի գլխավոր բուժքույր Լորնա Ուիլքինսոնի խոսքով՝ Սկրիպալը «կվերականգնվի հիվանդանոցի պատերից դուրս»:

Сергея Скрипаля выписали из больницы
Бывшего сотрудника ГРУ Сергея Скрипаля выписали из больницы, сообщило управление здравоохранения региона.
«Скрипаль чувствует себя достаточно хорошо, чтобы быть выписанным из больницы <…> Для всех, кто пострадал при инциденте, это было трудное время», — приводятся в полученном РИА Новости заявлении управления слова директора районной больницы Солсбери Кары Чарльз-Баркс.
В ведомстве не уточнили, где находится Скрипаль и будет ли он в дальнейшем проходить лечение.
«Все выписанные пациенты  имеют право на сохранение конфиденциальности. Это ставит нас перед ограничениями на предоставление деталей пройденного ими лечения. Однако тех, кто пострадал от нервно-паралитического вещества, необходимо стабилизировать и поддерживать в состоянии, при котором их организм мог бы выработать больше энзимов для восстановления после отравления», — отметили в управлении.
По словам главной медсестры больницы Лорны Уилкинсон, Скрипаль «будет восстанавливаться вне стен госпиталя».