ՀՀ քաղաքացիները վստահում են կառավարությանը և ամեն ինչ կարվի, որպեսզի նրանց փողերը չկորեն. Գևորգ Գորգիսյան (Տեսանյութ)
21/05/2018 14:16
Դեռ քննարկումներ չենք արել, բայց կարծում եմ՝ հուլիսի 1-ից կուտակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչը կկասեցվի, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ելք» խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը։
Նա նկատեց, որ Սոցապ նախարար Մանե Թանդիլյանի արած հայտարարություններն իրարամերժ չեն։ Գորգիսյանը նաև նշեց, որ դեռևս այդ հարցով քննարկումներ չեն ունեցել, բայց իրենց դիրքորոշումը չի փոխվել։
«Մեր դիրքորոշումը չի փոխվել, ամեն ինչ պետք է անել, որ լինի կամավոր։ Բայց նաև այնպես պետք է անենք, որ երկիրը դրանից չտուժի, որովհետև արդեն կան ֆոնդերի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածություններ։ Բայց մի իրավիճակ է փոխվել, որ հիմա ՀՀ քաղաքացիները վստահում են կառավարությանը և ամեն ինչ կարվի, որպեսզի նրանց փողերը չկորեն», - ասաց Գորգիսյանը։
Նրա խոսքով՝ ժամանակին իրենց քննադատություններն ուղղված էին նախկին օրենքին, մինչդեռ իրենց առաջարկությունների մոտ 90 տոկոսը տեղ է գտել օրենքում։

Граждане Армении доверяют правительству, будет сделано все, чтобы их деньги не пропали – Геворк Горгисян
21/05/2018 15:44
Вопрос накопительной пенсионной системы пока не обсуждался, однако думаю, что с 1-го июля обязательный компонент накопительной системы будет приостановлен, заявил сегодня журналистам секретарь фракции «Елк» Геворк Горгисян.
Он отметил, что заявления министра труда и социальных вопросов Мане Тандилян не противоречат друг другу. Геворк Горгисян также отметил, что по этому вопросу обсуждений пока не было, однако их позиция остается не изменилась.
«Наша позиция не изменилась, нужно сделать все возможное, чтобы система была добровольной. Однако нужно также сделать так, чтобы страна не пострадала от этого, поскольку уже достигнуты договоренности с фондами. Сейчас ситуация изменилась и граждане доверяют правительству, будет сделано все, чтобы их деньги не пропали», - сказал он.
По его словам, в свое время их критика была направлена на прежний закон, однако примерно  90% их предложений приняты и учтены в законе.