Ռուսաստանից Հայաստան տրանսֆերտները աճել են. ԿԲ նախագահ
2017 թվականին 2016-ի համեմատությամբ, Ռուսաստանից Հայաստան տրանսֆերտները 14.6 տոկոսով աճել են։ Տրանսֆերտները նույնքան աճել են նաև այս տարվա առաջին չորս ամիսների ընթացքում (նախորդ տարվա առաջին չորս ամիսների համեմատ), այսօր ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ՀՀ կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը ներկայացնելիս հայտարարեց Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը։
«Ռուսաստանում խորը ճգնաժամից հետո իրավիճակը գնալով ավելի շտկվեց, ինչն էլ ազդեցություն ունեցավ տրանսֆերտների աճի վրա։ Իհարկե, եթե Ռուսաստանի նկատմամբ տնտեսական պատժամիջոցները չլինեին, միգուցե մենք ունենայինք շատ ավելի բարձր թվեր», - հավելեց Ջավադյանը։

Трансферты из России в Армению увеличились – председатель Центробанка
В 2017 году трансферты из России в Армению увеличились по сравнению с 2016 годом на 14.6 процентов. На столько же возросли трансферты за первые четыре месяца 2018 года (по сравнению с первыми четырьмя месяцами прошлого года), заявил сегодня на заседании постоянной комиссии парламента по финансово-кредитным и бюджетным вопросам председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян.
«После глубокого кризиса в России ситуация постепенно улучшается, что влияет на рост трансфертов. Конечно, если бы к России не были применены санкции, возможно, эти цифры были бы намного выше», - сказал Джавадян.