ԱԱԾ տնօրենի հայտարարությունը չի վնասում մեր խմբակցության պատգամավորներին. Գևորգ Պետրոսյան
Կոռուպցիոներներին բացահայտելու մասին ԱԱԾ պետի հայտարարությունը չի սպառնում «Ծառուկյան» խմբակցությանը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը:
«Մեր պատգամավորների մեջ չկա այդպիսի մարդ, ով իր բիզնեսներն օգտագործում է իր քաղաքական շահի համար, որ իր պաշտոնը ծառայեցնի իր բիզնեսների համար», - նշեց նա՝ ընդգծելով, որ ողջունելի է, երբ պաշտոնատար անձինքն հետամուտ են պետական բյուջեի միջոցների վերականգնելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին։
Պետրոսյանը նաև կոչ արեց «գործարար» հասկացության մեջ թշնամի ման չգալ, քանի որ պետությունը հիմված է նաև գործարարների վրա:
««Ծառուկյան դաշինքում» կան պատգամավորներ, ովքեր ունեն բիզնեսներ, բայց նրանք անձամբ չեն մասնակցում բիզնեսի կառավարմանը և սրանով չեն հարուցում երկրային օրենքների զայրույթը: Իսկ կոնկրետ կոռուպցիոներների մասին ես ձեզ ինֆորմացիա տալ չեմ կարող։ Վստահ եմ, որ մեր խմբակցությունում այդպիսի մարդիկ չկան, և ԱԱԾ տնօրենի հայտարարությունը չի վնասում մեր խմբակցության պատգամավորներին», - ասաց Պետրոսյանը։
Դիտարկմանը, թե ԱԱԾ տնօրենը խոսել է 350 անձի մասին և գուցե բացառված չէ, որ 350 հոգու մեջ նաև ԲՀԿ-ականներ լինեն՝ պատգամավորը նշեց.
«Այս պահին մեր խմբակցությունում չկա այնպիսի մարդ, որ իր պաշտոնը ծառայեցնի բիզնեսի զարգացմանը: Կոնկրետ 350 հոգու մեջ, եթե ենթադրենք լինի մեկը, որ հանդիսանա ԲՀԿ անդամ, խմբակցությունը չի կարող պատասխանատու լինել կոնկրետ անձանց, կոնկրետ գործողությունների համար»:

Заявление директора СНБ не наносит вреда депутатам нашей фракции – Геворк Петросян
Заявление директора Службы национальной безопасности о коррупционных разоблачениях не угрожает фракции «Блок Царукян», заявил сегодня журналистам депутат фракции Геворк Петросян.
«Среди наших депутатов нет такого человека, который использует свою должность в интересах бизнеса», - отметил он, подчеркнув, что приветствуется, когда должностные лица проводят работу в направлении восстановления средств государственного бюджета.
Петросян также призвал не искать врагов в бизнес сообществе, поскольку государство опирается также на предпринимателей.
«В «Блоке Царукян» есть депутаты, у которых есть бизнес, но они лично не участвуют в управлении бизнесом и не вступают в противоречие с законами страны. А о конкретных коррупционерах я не могу дать вам информацию. Уверен, что в нашей фракции таких людей нет и заявление директора СНБ не наносит вреда депутатам нашей фракции», - сказал Петросян.
На замечание, что глава СНБ заявил о 350 лицах, возможно среди них есть также представители «Процветающей Армении», депутат сказал:
«Сейчас в нашей фракции нет такого человека, который использует свою должность для развития бизнеса. Если даже предположить, что среди 350 лиц есть кто-то, кто является членом «Процветающей Армении», то наша фракция не может нести ответственность за конкретных лиц и их конкретные действия».