Մորգան Ֆրիմանին մեղադրում են ոտնձգությունների համար
Ութ կին ամերիկացի դերասան Մորգան Ֆրիմանին մեղադրել են իրենց նկատմամբ սեռական ոտնձգություն իրականացնելու մեջ, հայտնում է «Интерфакс»-ը` հղում անելով  CNN-ին:
«Հեռանալ գեղեցիկ» ֆիլմի նկարահանման հրապարակում Ֆրիմանի աշխատած օգնականը դերասանին մեղադրում է ոչ պատշաճ վարք դրսևորելու համար: Նրա խոսքով՝ դերասանը մշտապես քաշում էր իր կիսաշրջազգեստից և հարցնում էր, թե արդյոք ներքնազգեստ կրում է, թե ոչ:
Մի կին, որն աշխատել է դերասանի հետ «Խաբեության պատրանք» ֆիլմի նկարահանումների ժամանակ, նույնպես Ֆրիմանին մեղադրել է ոտնձգությունների  համար:
Եվս մի քանի մարդ հայտարարել է Ֆրիմանի ոտնձգությունների մասին՝ Revelations Entertainment ընկերության հետ աշխատելու ժամանակ:

Моргана Фримана обвинили в домогательствах
Восемь женщин обвинили американского актера Моргана Фримана в домогательствах и недопустимом поведении, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на  CNN.
Так, одна из пострадавших, работавшая ассистентом продюсера на комедии «Уйти красиво» с Фриманом в 2015 году, сообщила телеканалу, что актер делал замечания по поводу ее внешнего вида, прикасался к ней, в том числе внизу спины, а один раз ее спросил, есть ли на ней белье, и попытался задрать ее юбку.
Другая женщина заявила, что Фриман отпускал замечания касательно ее фигуры и фигуры ее помощницы на съемках «Иллюзии обмана» в 2012 году.
Еще несколько человек заявили о неподобающем поведении Фримана, с которым они столкнулись во время работы с его кинокомпанией Revelations Entertainment.